درباره ما

تعاونی کشت کاران گلخانه آبنوس استان زنجان

همچون دیگر تشکلهای تعاونی به لحاظ لزوم هماهنگی بین تولید کنندگان از یک سو و ارگانها ی دیگر از سوی دیگر تشکیل گردید.

باتوجه به متقاضیان فرآون که به سازمان جهاد کشاورزی استان جهت راه اندازی سالن کشت مراجعه می نمودند در این بین کمبود تشکلی که بتواند در بخش آموزش و فرهنگ و در زمینه تولید ،مشکلات تولید و نیازهای آن را با توجه به نیاز روز به عنوان تریبون این بخش از تولید با ارگانهای ذیربط بر قرار سازد احساس گردید، بدین لحاظ در سال 1386 تعاونی کشت کاران قارچ آبنوس با حضورتعدادی از تولید کنندگان قارچ خوراکی در استان زنجان ثبت و فعالیت خود را آغاز نمود.

در کنار اینها تعاونی آبنوس طرح دیگری را با نام طرح خوشه های تولید که هم اکنون در وزارت جهاد کشاورزی اجرای گردیده .

در این طرح شرکت بابرگزاری کلاسهای یک هفته مقدماتی و یک ماه عملی (تکمیلی) برای متقاضیان ،پس از پایان دوره و گرفتن آزمون؛ افرادی که موافق به در یافت گواهی نامه گردیده اند می توانند در غالب  خوشه زیر شاخه شرکت قرار گیرند و شرکت آنها را جهت در یافت تسهیلات به سازمان جهاد کشاورزی استان معرفی کرده و پس از دریافت تسهیلات اکیب تجهیز شرکت به سالن مورد نظر فرد رفته و اقدام به تجهیز سالن می نمایند و پس از پایان تجهیز مواد اولیه از سوی شرکت به وی تحویل و اقدام به تولید می نماید.

عناوین کسب شده شرکت از سال 86 تا به امروز:

  • 86تعاونگرجوان استان
  • 87تعاونی برتر استان -کارآفرین برتر استان
  • 89تعاونی برتر استان – کارآفرین برتر استان
  • 90 تعاونی برتر استان – تعاونی برتر کشور – کارآفرین برتر استان -کارآفرین برتر کشور

 

 

updown

 

 

منشور اخلاقی شرکت

پرواضح است که امروزه دردنیای کسب وکار،اصلی ترین عنصر”مشتری” می باشد.تحقق اصل “رضایت مشتری” یا به عبارت دیگر موفقیت درکسب وکار براساس اعتقاد و درک سخن”همیشه حق بامشتری است” وهمچنین التزام عملی به اصل “مشتری مداری” می باشد. درحقیقت، فهم و ارائه پاسخ مناسب به پرسش مهم “مشتری چه می خواهد؟” یکی از بنیادی ترین گامها در راستای رسیدن به اهداف فوق می باشد.

پاسخ ما در تعاونی کشت و صنعت آبنوس این است که :

١-ما می دانیم که اولین خواسته مشتری “احترام” است. دربرخورد اول با مشتری باید با متانت هرچه تمام تر و بانشاطی برخاسته ازعلاقه از وی استقبال کرد، با این کارهم “شخصیت انسانی” او را پاس داشته ایم و هم نوع پاسخ مشتری به رفتارهای خود را ترسیم کرده و به او اثبات کرده ایم. مشتری که با برخوردی مشتاقانه و محترمانه رو برو شود، درصدد پاسخی مشتاقانه ومحترمانه برخواهدآمد. از این رو فضایی به وجود می آوریم که در آن مشتری احساس “بیگانگی” نخواهد کرد.

٢-ما می دانیم که مشتری درنگاه اول خود ظاهر “آراسته، مرتب، منظم و تمیز” کارکنان و محلی که در آن وارد می شود را می سنجد و هرچقدر این ظاهر آراسته تر باشد، تشویش های درونی مشتری کمتر و کمتر می شود و جای خود را به آرامش واحساس رضایت خواهد داد

٣-ما می دانیم که عرضه کالاوخدمات “موردنیاز” مشتری در تعاونی آبنوس می تواند اطمینان وی رابه ما افزایش دهد. وقتی مشتری را به خاطر نداشتن کالایی از خود دور می کنیم ، یقیناً برگشت او را به سوی خود با تردید جدی روبرو کرده ایم.

٤-ما می دانیم که برای مشتری”کیفیت خدمات” مهمترین عامل مراجعه به تعاونی آبنوس می باشد. مشتری شاید بتواند برخورد تند کارمندان راتحمل کند، شاید بتواند اتلاف زمان را نادیده بگیرد، اما یقیناً نمی تواند از “کیفیت کار” به سادگی بگذرد.

۵-ما می دانیم که مشتری انتظار دارد درحداقل “زمان” خدمات ارائه شده به وی صورت گیرد و از طولانی شدن زمان هراس دارد. به خصوص مشتریانی که ازمسیرهای طولانی تری مراجعه کنند. از این رو ایجاد یک “چرخه کاری” مناسب که درآن بتوان از “اتلاف وقت” جلوگیری کرد خواسته درونی مشتریان است.در این چرخه دو اصل “سرعت” و “دقت” در ارائه خدمات به مشتری مهم است. مدیران تعاونی آبنوس برای آنکه بتوانند مشتریان را راضی نگه دارند، به ایجاد این چرخه همت گماشته و از کارکنانی استفاده کرده اند که مفهوم “زمان” را به خوبی درک می کنند.

۶-ما می دانیم که دستیابیی مشتریان به رده های بالاتر می تواند مشتری رابرای مراجعات بعدی مصمم تر کند. وقتی در مشتری این اعتماد را به وجود بیاوریم که در صورت لزوم می تواند رده های بالای مدیریت شرکت را به راحتی ملاقات کند و حرف های خود را با آنها در میان بگذارد، یقیناً حضور او را در شرکت خود، تثبیت کرده ایم.

۷-ما می دانیم که ایجاد تحول و تنوع در محیط کاری براساس “پیشنهاد” مشتریان، آنها را در همکاری با شرکت ترغیب کرده و با این کار آنها خود را جزیی از این شرکت خواهند پنداشت.

۸-ما می دانیم که ایجاد “روح اعتماد” و “صداقت” در محیط کار از پارامترهای استوار “مشتری مداری” است و باید به این نکته ایمان بیاوریم که حیات اقتصادی ما به رضایت مشتریان ما وابسته است و بدون حضور مشتری ما نخواهیم بود.

شعار ما « زیبا تبلیغ کنید زیباتر هدیه دهید » است؛ بدين معنا كه محصولات و خدمات ما موجب غنا و تعالي خدمات کشاورزی شده و زندگي مردم را زیباتر مي سازد .

كليد رمز موفقيت شركت رضايت مشتري است. هنگام ارائه خدمات به اين ويژگي پايبنديم:

اعضا و پرسنل شركت به عنوان ارزشمندترين منابع به حساب مي‌آيند. بنابراين از هر كوششي جهت آموزش و بهبود كيفي پرسنل دريغ نمي‌نماييم. ، منافع مادي شركت را هدف نمي‌دانيم بلكه وسيله‌اي مي‌دانيم براي تداوم شركت، تداوم ارتباط شركت و مشتريان و تداوم اشتغال‌هاي ايجاد شده.

مطمئناً موفقيت مادي شركت مورد توجه است ولي ما آن را وسيله‌اي براي تأمين اهدافي گسترده تر كه همانا اشتغال زايي و رونق اقتصادي و فني كشور ميباشد ميدانيم ما همواره ارزشهاي ذيل را كه منبع هدايت ما در ارائه خدمات خدا پسندانه به مشتري ميشود را فراموش نخواهيم كرد :
* در هر شرايطي به اصول اخلاقي و صفات معنوي پايبنديم

با رعايت اصول اخلاقي و اسلامي در تعامل با مشتري و ساير همكاران تلاش مي‌نماييم تا محيطي سالم و پويا داشته باشيم.